Girişimcilik ve Kariyer Planlama Semineri | All Contents

Öğrencilerimizi kariyer planlama, kariyer yönetimi ve girişimcilik konularında bilgilendirmek amacıyla “Sağlıkta Girişimcilik ve Kariyer” semineri düzenlendi.

 

Sağlık Bilimleri Fakültesi Sağlık Yönetimi öğrencilerine yönelik “Sağlıkta Girişimcilik ve Kariyer” semineri düzenlendi. 10 Mart Salı günü Sağlık Yönetimi Bölümü Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Fuat Korkmazer’in koordinatörlüğünde Kariyer Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi (KARGEM) Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Zeliha Tekin tarafından gerçekleştirilen seminerde kariyer planlama, kariyer yönetimi, girişimcilik konularında bilgilendirmeler yapıldı. Seminerde Sağlık Yönetimi bölümü mezunlarının girişimcilik konusunda neler yapabileceklerine dair uygulamalı örnekler verilerek girişimcilik faaliyetlerinde dikkat edilmesi gereken noktalar anlatıldı. Öğrencilerin mezun oldukları zaman hangi burslara başvurabilecekleri konusunda bilgilendirmeler yapıldı.

 

Seminer, “İşini Bilmenin Bedeli”, “Hayatın Değeri”, “Fırtına Çıktığında Uyuyabilmek” hikâyelerine dayalı kariyer planlama ve kariyer seçimi konularının anlatımı ile sona erdi. Seminerde Sağlık Dr. Öğr. Üyesi Fuad Selamzade de hazır bulundu.