Üniversitemizden Muş Tekstil Firmalarına Ziyaret | All Contents

 

Kamu-Üniversite-Sanayi İş birliği (KÜSİ) kapsamında Muş’ta eski yaprak tütün işletmesi depolarında faaliyet gösteren tekstil firmaları ziyaret edildi. 18 Kasım Pazartesi günü gerçekleştirilen ziyarete, Kariyer Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi (KARGEM) Müdürü ve KÜSİ İl Temsilcisi Dr. Öğr. Üyesi Zeliha Tekin, KARGEM Müdür yardımcısı Öğr. Gör. Elif Özdil Demirel ve KARGEM yönetim kurulu üyesi Öğr. Gör. Mehmet Demirel, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) İl Müdürü Kenan Mergen katılım gösterdi.

 

Ziyaret kapsamında firmaların üretim süreçleri, yurtiçi ve yurtdışı satışları ve sorunları hakkında bilgi alındı. Firma sahipleri, yaptıkları üretim sayesinde 3000 kişiye istihdam sağlandığını, ürettikleri malların hem ulusal hem de uluslararası piyasada önemli bir pazara sahip olduğunu söyledi. Ayrıca dünyaca ünlü markalar için üretim yaparak Kuzey Irak, Almanya, Fransa, İsviçre başta olmak üzere 40 ülkeye ürün ihracı gerçekleştirdiklerini ifade etti.

 

Ziyaretin devamında ise KOSGEB İl Müdürü Kenan Mergen tarafından KOSGEB teşvikleri hakkında bilgilendirme yapıldı. Ziyaret, gerek projeler gerek personel ve yönetici eğitimleriyle ilgili her türlü desteğin akademik personelimiz tarafından verilebileceği vurgulanarak son buldu.