KARGEM ve İŞKUR Ortaklığı: "İş Kulüpleri Eğitimi" | All Contents

İşkur İş Kulübü Eğitimi Nedir?

İş Kulübü, iş arama sürecini daha başarılı yönetmek isteyen, ‘Nasıl iş aramalıyım?’,  ‘İş başvurum neden reddedildi?’ gibi sorulara cevap arayan işsizler ve daha iyi şartlarda iş arayanlar için tasarlanmış bir eğitim programıdır.
İşkur İş Kulübü Eğitimi ile katılımcılara iş arama yöntemleri, CV hazırlama teknikleri, telefonla görüşme ve mülakat teknikleri gibi iş aramayı kolaylaştıran konularda eğitim verilmektedir.
Eğitimler interaktif ve oyunlaştırmaya dayalı bir tarzda gerçekleşmektedir. Böylelikle katılımcılar, rol oyunları ve yetkinlik bazlı mülakat simülasyonları ile mülakat esnasında verdikleri cevapları, tutum ve davranışları değerlendirerek gerçek yaşamda karşılaşacakları hazırlıksız durumlar için deneyim kazanmış olmaktadırlar.

Eğitim Konusu, İçeriği Nedir?

Eğitim şu başlıklardan oluşmaktadır:
-Hobiler
-Kişilik Testleri
-İstihdam Edilebilirlik Becerileri
-Özgeçmiş Hazırlama Teknikleri
-İş Arama Kanalları
-İş Görüşmelerine Hazırlık
-İş Görüşmesinde Beden Dili

-Telefon Görüşmesi
-Mülakat Teknikleri

 

Kimler katılabilir?

Eğitime İşkur kaydı olan herkes katılabilir. İşkur kaydı ise hemen yapılabilmektedir. Öğrenci, işsiz, çalışan veya herhangi bir durumda olup olmamanıza bakılmamaktadır.

Eğitim Ne Kadar Sürüyor?

Her il ve ilçedeki eğitim süresi değişebilmektedir. Genel olarak günde 3 saat yapılmaktadır. En az 3 gün en fazla 5 gün sürmektedir.
Mesai saatleri 8 ile 17 arasında olduğundan çoğunlukla eğitim bu saatler arasında gerçekleşiyor. Özel projelere yönelik zaman zaman mesai saatleri dışında ve hafta sonları da eğitim verilebilmektedir.

İş Kulübü’ne Nasıl Katılabilirim?

İşkur İş Kulübü başvurusu için İŞKUR müdürlükleri ve hizmet merkezlerine gidebilirsiniz. Ayrıca telefonla arayarak da bilgi alabilirsiniz. İş Kulübü telefon bilgileri için tıklayınız.

Ücretli mi?

Hayır, İş Kulübü kamu kurumu faaliyetidir ve tamamen ücretsizdir.

Sertifika veriliyor mu?

Evet, İŞKUR onaylı katılım belgesi verilmektedir.

Bana katkısı ne olur?

Üniversite öğrencisisiniz veya yeni mezun oldunuz ancak nasıl CV hazırlayacağınızı, mülakatlarda sorulara nasıl cevap vereceğinizi bilmiyorsanız mutlaka İş Kulübü’ne katılmalısınız.
İş başvurularınıza ve mülakatlara olumu geri dönüş alamıyorsanız bir yerde hata yapıyor olabilirsiniz. İş arama sürecini profesyonel yönetmek isterseniz İş Kulübü eğitiminin faydası mutlaka olacaktır.
CV hazırlama ve Mülakat teknikleri konusunda ücretli danışmanlıklara para ödemek zorunda değilsiniz. Bu eğitimi ücretsiz olarak alabilirsiniz.
Eğitim sonunda alacağınız sertifikayı CV’nize ekleyebilirsiniz.