Staj Danışmanlığı Birimi
Home


STAJ BAŞVURULARI


Birimimiz eğitim ve öğretimleri içerisinde staj yapması gereken öğrencilere en iyi staj imkanı sunması açısından oldukça önemli hizmetler sunmaktadır.Staj Birimi olarak öğrencilerimizin alanlarına uygun yerlerde staj yapmalarına yardımcı olmak, danışmanlık hizmeti vermek, kurumlarla işbirliği yapmak başlıca görevlerimizdendir.


Lisans öğrencilerinin Kariyer planlamalarının önemli bir adımını eğitim hayatları boyunca yaptıkları stajlar oluşturmaktadır. Mesleki alanda tecrübe kazanmalarını ve eğitim hayatı boyunca edindikleri bilgileri uygulamalı olarak geliştirdikleri stajlar öğrencileri iş hayatına hazırlamaktadır.

Yukarıda bahsedilen nedenlerden dolayı Muş Alparslan Üniversitesi ve KARGEM olarak öğrencilerimizi staj başvuruları konusunda bilinçlendirme ve bu aşamada yardımcı olmaktan memnuniyet duymaktayız.


Öğrencilerimizin başvurabileceği stajlar:

Çeşitli Bakanlıkların staj sayfaları aracılığıyla staj başvuruları yapılabilir:


Örneğin,


Kültür Ve Turizm Bakanlığı, Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı:


https://www.ytb.gov.tr/kurumsal/staj-imkanlari

https://teftis.ktb.gov.tr/yazdir?3860C33E1EF3B9EF29F21F621A5E037Dİç İşleri Bakanlığı: http://www.gam.gov.tr/tr/staj-formlari.aspxDış İşleri Bakanlığı AB Başkanlığı: https://teftis.ktb.gov.tr/yazdir?3860C33E1EF3B9EF29F21F621A5E037DÖğrenciler özel şirketlere ait kurumlarda da staj yapabilirler:

Kariyer.net: https://www.kariyer.net/is-ilanlari/stajUluslararası staj imkânı sağlayan aiesec, Türkçe ’si "Uluslararası Ticari Bilimler Ekonomi Öğrenciler Birliği" olan bir öğrenci topluluğunun staj imkânları takip edilebilir. : 

https://aiesec.org.tr/ogrenci-staj-programi/Toyota:  https://www.toyota.com.tr/Turkey-Local/staj-imkanlari.jsonŞişecam: https://www.sisecamkariyerim.com/tr/ogrenciler-icin